Проект «АКТИВНІ ГРОМАДСЬКІ РАДИ ІІ» дістався міста Біла Церква
Проект «АКТИВНІ ГРОМАДСЬКІ РАДИ ІІ» дістався міста Біла Церква
3 червня консультативна група Проекту «АКТИВНІ ГРОМАДСЬКІ РАДИ ІІ» завітала до міста Біла Церква, в якому нещодавно створилася Громадська рада при міськвиконкомі. Новому громадському формуванню були представлені напрацювання експертів у сфері розвитку Громадських рад при органах місцевого самоврядування.
Традиційно зустріч було розпочато з презентації проекту «Активні Громадські Ради ІІ: підтримка співпраці громадського суспільства з місцевим управлінням і державною адміністрацією в Україні», Шмиголем Сергієм, який повідав про етапи його реалізації, очікувані та вже отримані результати. Також він розповів про досвід Польщі в сфері співпраці органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
Миколою Макухою, консультантом та експертом проекту було озвучено напрацьовану концепцію розвитку громадських рад при органах місцевого самоврядування. Особливу увагу було сконцентровано на існуючому конфлікті між обраними депутатами, які були обрані в законний спосіб, та Громадськими радами, до складу яких входять представники громади та намагаються дублювати функції народних обранців та контролювати їх. Вирішенням подібної ситуації, на думку експертної групи, є концентрування членів Громадських рад на питаннях розвитку громадянського суспільства в громаді і на фахових консультаціях для влади.
Сергієм Гончаром було сконцентровано увагу присутніх на практичних кроках того, яким чином можна вирішувати такі конфлікти.
Найпершим кроком новоствореної Громадської ради, на думку експертної групи, має стати спільне з владою написання Програми розвитку громадянського суспільства, яка повинна мати чіткі критерії ефективності її досягнення. Наступними – лобіювання проведення відкритого конкурсу підтримки ініціатив Громадських організацій та проведення Форуму громадських організацій міста із залученням влади, донорів та інших зацікавлених сторін.
Інформаційні зустрічі є частиною проекту «Активні Громадські Ради ІІ: підтримка співпраці громадського суспільства з місцевим управлінням і державною адміністрацією в Україні», який реалізується спільно Фондом «ВІКНО НА СХІД» та Черкаською обласною організацією Комітету виборців України.
Проект співфінансується з коштів Польсько-Канадської програми підтримки демократії, фінансованого в рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польщі та Уряду Канади. Проект софинансируется Фондом "Образование для демократии” в рамках программы Польско-Американского Фонда Свободы "Преобразования в регионе" – RITA
коментарі (0)