Юридична консультація
Юридична консультація
доброго дня!хотыла запитати обовязки секретара, тому що я секретар ДВК, я постійной працюю...я постійно печатаю та роздруковую всю документацію..також контрольні листи,талони, на кожну партію печатаю всю документацію...протоколи веду, печатаю все що необхідно, графіки роботі аби приклеїти на двері,повідомлення що ведеться відео спостереження..все роблю я... а голова нічого не робе...будь ласка повідомте мені що я як секретар маю робити... дякую
Законодавство визначає лише декілька обов"язків секретаря. Наприклад, вести протокол засідання, чи вести протокол підрахунку голосів. Те ж саме стосується і голови та його заступника. Детально виписаних обовязків закон не дає. На своїх засіданнях ДВК може розподілити обов"язки між членами комісії, визначивши хто і які види роботи виконує, крім тих, про які в законі конкретно написано, що вони робляться секретарем/ головою/ заступником голови.
Добрий день. Чи можу я проголосувати в іншому окрузі, в звязку із службовим відрядженням? Або в своєму піздніше? Дякую.
Наскільки я зрозумів, зараз такою практики не має?
Законодавство не передбачає зміну виборчої адреси, окрім як в межах одного округу, а також голосування окрім як 28 жовтня з моменту відкриття виборчої дільниці до моменту її зачинення.
Вітаю. Чи має право кандидат в депутати проводити агітацію на виборчій дільниці?
Якщо ви під "виборчою дільницею" маєте на увазі територію, то безперечно так, кандидат має право проводити агітацію на території виборчої дільниці. Якщо ви маєте на увазі приміщення, де розташовується дільнична виборча комісія, то прямого обмеження в Законі України "Про вибори народних депутатів України" на здійснення політичної агітації в приміщенні, де знаходиться ДВК немає. Водночас, законодавством передбачено, що по-перше, органи місцевого самоврядування визначають місця для проведення політичної агітації, тож розміщення матеріалів передвиборчої агітації поза ними не дозволено. По-друге, існує обмеження на здійснення політичної агітації членами виборчих комісій. Теоретично можна зробити припущення, що поява агітаційних матеріалів санкціонована якимось із членів виборчої комісії, що є порушенням законодавства. По-третє, частина ДВК розташовується в приміщеннях державної та комунальної форм власності, де заборонено розміщувати агітаційні матеріали та політичну рекламу. 27 та 28 жовтня агітація заборонена будь-де. Більш конкретно можна відповісти на ваше питання, якщо ви повідомите про те, яку виборчу дільницю ви маєте на увазі.
Яким чином можна перевірити наявність себе в списках? Підскажіть контактні телефони виборчої дільниці 710997
З 8 жовтня 2012 списки виборців надані для загального ознайомлення у приміщеннях дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць, куди виборець може прийти і перевірити, чи включений він чи інша особа до списку виборців, чи правильно зазначена інформація про них. Крім того, до 12 жовтня 2012 включно кожному виборцю надсилається або доставляється іменне запрошення на вибори. Якщо виборцю не прийшло таке запрошення, то йому варто прийти до приміщення дільничної виборчої комісії та перевірити, чи включений він до списку виборців. У випадку, якщо виборець не знайшов себе чи свого родича, сусіда, знайомого у списку виборців, він може звернутися до дільничної виборчої комісії із заявою про включення такої особи до списку виборців. Однак до заяви необхідно додати паспорт громадянина України (копію) особи, якої немає у списку. Таку заяву можна подати до 22 жовтня 2012 включно. Після 22 жовтня 2012 включити особу до виборчого списку можна буде лише за рішенням суду.
Детальніше: http://electioninfo.org.ua/index.php?i=1112
Публікуємо відповідь на питання, яке ми отримали на телефон "гарячої лінії": Як змінити місце голосування?
Відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.
Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів чи всеукраїнського референдуму на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами, може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за виборчою адресою заявника або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах, всеукраїнському референдумі на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
Постанова №893 від 13.09.2012
Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси (зразки документів - в додатках)
Добрый день!
Хотел бы получить хоть какую-то информацию о том, что из себя представляет волонтерство?
Черкаська обласна організація Комітету виборців України залучає до роботи на волонтерських засадах незалежних спостерігачів - громадян з активною суспільною позицією, які не представлятимуть жодну політичну силу.
Завданням незалежного спостереження є об"єктивний та неупереджений моніторинг виборчої кампанії або її окремих стадій, виявлення, попередження та висвітлення порушень законодавства, протидія фальсифікаціям, підкупу виборців, використанню адміністративного ресурсу та іншим формам спотворення результатів волевиявлення.
Незалежний спостергіач КВУ може здійснювати спостереження за місцем його постійного перебування в рамках і обсягах, які може собі дозволити з огляду на вільний час, знання законодавства та інші обставини. В свою чергу КВУ забезпечує всім адекватним бажаючим стати спостерігачами офіціальний статус (КВУ зарестрований в ЦВК, як громадська організація, що має право здійснювати спостереження на цих виборах), проводить безпосереднє або дистанційне навчання, забезпечує зразками методичних матеріалів.
Зручним способом співпраці є наш інтернет-ресурс cvu.ck.ua, який дозволяє реєструватися та повідомляти про порушення в режимі он-лайн. Найбільше Комітет виборців України потребуватиме допомоги спостерігачів-волонтерів на виборчих дільницях під час голосування та підрахунку голосів 28 жовтня 2012 року.